DunyaFORUM.Com - Dostluk ve Paylaşım Platformu  

       Hoşgeldiniz   Go Back   DunyaFORUM.Com - Dostluk ve Paylaşım Platformu > Dünyaforum Güncel > Forum Kullanımı > Duyurular ve Kurallar
Domain Satış Otomobil ve Otomotiv Güncel Haber HD Film izle Sohbet ET PortaL Moderator Başvurusu


Genel Forum Kuralları / Forum Rules Lütfen Okuyunuz.!


Kullanıcı Etiket Listesi

Yeni Konu aç Konu Kapatılmıştır
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 28 Ocak 2019   #1
Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 24 Ocak 2019
Üye No: 1
Konum: iStanbuL
Yaş: 36
Mesajlar: 2,876
Konular: 2318
Aldığı Beğeni: 88
Verdiği Beğeni: 100
Rep Puanı : 31
Takım:
Durumum:
Cinsiyet:
Burcum:
İlişki Durumu:

Ruh Halim: Arastirmaci

@Kaan
DunyaFORUM.Com
Standart Genel Forum Kuralları / Forum Rules Lütfen Okuyunuz.!

- - - - - - - - - - - - - - - - - | Üyelik |- - - - - - - - - - - - - - - - -

- Üye Olurken Küfürlü , Argo Kelime İçeren İsim Seçmek Yasaktır. Yöneticilerin Bu Türden Kullanıcı Adı Olan Üyelerin Kullanıcı İsimlerini Degiştirmeye Yada Üyeyi Yasaklamaya Hakkı Vardır.
- Sadece Rakamdan, (Örnek: 111122222 ve bunlar gibi.) Sadece Mail Adresinden, (Örnek: deneme123@hotmail.com ve bunlar gibi.) Yada Anlamsız Kelimelerden, (Örnek: wqwersq11 ve bunlar gibi.) Oluşan Üye İsimlerini Kullanmak Yasaktır. Yöneticilerin Bu Türden Kullanıcı Adı Olan Üyelerin Kullanıcı İsimlerini Degiştirmeye Yada Üyeyi Yasaklamaya Hakkı Vardır.
- Forumda Hiç Yazı Yazmayan Yada Uzun Zaman Giriş Yapmayan Üyelerin Üyelikleri Uyarılmadan Silinebilir..
- Forumda E - Posta Adresi İstemek , E - Posta Adresi Vermek , Facebook Adresi İstemek , Facebook Adresi Vermek , Twitter Adresi İstemek , Twitter Adresi Vermek , İnstagram Adresi İstemek , İnstagram Adresi Vermek Ve Diğer Tüm Sosyal Medya Hesapları, İletişim Hesapları İstemek - Vermek , Vermeye Çalışmak Ban Sebebidir.. Sitemiz Forum Sitesi Olup Sohbetler , Arkadaşlıklar Forum Dışına Kesinlikle Çıkamaz..
- Her Üye Kendi Adına Yazılan Mesajlardan Sorumludur. İstenmeyen Bir Durumda Ben Yazmadım Çıkış Yapmamışım Arkadaşım Yaptı Gibi Sebebler , Mesuliyetten Yada Verilen Bir Cezadan Affınızı Sağlamayacaktır.
- Hür Üye , Üyeliğini Tehlikeye Atacabilecek Olası Sorunlarda Karşı Kendi Güvenliğini Sağlamak Zorundadır. Sebeb Basit Bile Olsa Yapılan İkazları Göz Ardı Edenler Üyelik Tarihi Ve Mesaj Sayısına Bakılmaksızın Forumdan Uzaklaştırılırlar.
- Üye Kafasına Göre Kişisel Anket Açamaz Örneğin: " Sizce Yakışıklımıyım , Sizce Nickimi Değiştirmelimiyim " Gibi Anketler YASAKTIR.
- Nick Değişimi İle @KraL İlgilenmektedir. Nick Değişimi Üye Ayrımı Olmaksızın ( Yöneticiler Dahil ) 6 Ayda Bir Keredir.
- Aynı Kişinin Birden Fazla Nick İle Üye Olması Yasaktır Ve Yine Aynı Kişinin İki Ayrı Üyeliklerle Farklı Kişilermiş Gibi Aynı Konuda Görüş Belirttiğinin Tespit Edilmesi Durumunda , Üyelikleri Uyarılmaksızın Silinebilir Veya Foruma Girişleri Durdurulur..
- Forum'da Sansürleyerek Küfür , Argo Kelimeler Kullanmak Yasaktır. Sansürlemek Küfür Etmiyorsunuz Anlamına Gelmeyeceği Gibi , 2. Defa Uyarı Aldığınız Taktirde " Forumda Küfürlü , Argo Konuşmak " Sebebiyle Forumdan Uzaklaştırılırsınız.
- Her Ne Sebebden Ötürü Olursa Olsun Üyelerin Sonradan Üyeliklerini Sildirmek Gibi Bir Durum Söz Konusu Değildir. Eğer Üye Girmek İstemiyorsa Zaten Bu Kendi Elindedir..
- Bayanlar Erkek , Erkekler İse Bayan Nicki Üye Olup Forumu Gezemez. Tespit Edilmesi Durumunda Süresiz Olarak Forumdan Uzaklaştırılırlar.


- - - - - - - - - - - - - - - - - | Konular |- - - - - - - - - - - - - - - - -

- Forumda Yöneticiler Yanlış Yere Açılan Konuları Uyarmadan İlgili Bölüme Taşıyabilir. Eğer Uygun Bir Bölüm Bulamadıysanız Konuyu Bir Yöneticiye Bildirerek Yardım Alabilirsiniz..
- Konu Başlıkları Konunun İçeriğini İfade Eden Şekilde Seçmeniz Gerekmektedir. Konuyla Alakasız Başlıklar Yazmak Kesinlikle Yasaktır. Yardım , Lütfen , Çok Acil , Çok Önemli , Okuyun Arkadaşlar Gibi Başlıklar Yöneticiler Tarafından Düzeltilecektir.
- Üyeler Yeni Bir Konu Başlığı Açmadan Önce Arama Özelliğini Kullanarak O Konunun Forumda Mevcut Olup Olmadığını Kontrol Etmelidir. Aynı İsimde Veya Aynı Tartışmaları İçerek Konular Açılmamasına Dikkat Edilmeli , Çift Açılan Konuları Forum Yöneticileri Silebilirler.
- Her Ne Sebebden Ötürü Olursa Olsun Üyelerin Açmış Oldukları Konularının İçeriklerini Silmeleri Yasak ve Ban Sebebidir.
- İnternet Dilinde Büyük Harfle Yazı Yazmak Bağırmak Anlamı Gelmektedir , Gereksiz Yere Alışkanlık Edinerek Büyük Harflerle Yazı Yazmak Yasaktır.
- Yazdığınız Mesajlarda Gereğinden Fazla ( Smiley / Smilies ) Kullanmak Yasaktı. 1 Taneside 10 Taneside Aynı Anlamı Taşıyor..
- Forumda Farklı Bir Forum Tanıtımı Yapmak Kesinlikle Yasaktır Ve Uyarısız Süresiz Ban Sebebidir.
- Konu Açarken Konu Başlıklarını Türkçe İle Alakası Olmayan Saçma Sapan Karakterler Kullanmayınız
- Eğer Yabancı Bir Klavye Kullanıyor Ve Türkçe Karakter Yoksa Örneğin Yumuşak G Yerine G Yazmanız Yeterlidir.
Yada Yapılan Diğer Uygunsuz Bir Uygulama Yerine B Yerine Almanca Albabede Çift S Yerine Kullanılan ß Karakterinin Kullanılması , Yine G Harfi Yerine Bol Miktarda Q Harfi Kullanılması Gibi.
- Bunun Yanı Sıra Konu Başlıklarını Bir Sürü Anlam İfade Etmeyen İşaretlerle Süslemeniz Arama Sonuçlarında Başarısız Sonuç Alınmasına Neden Olmaktadır.
- Örneğin Konu Başlıklarında Cümlelerin Ön Ve Arkalarına Veya Kelimelerin Aralarına , + * ~ - _ ( ) % ^& Ve Benzeri Daha Bir Çok İşaretin Kullanılması Yasaktır.


- - - - - - - - - - - - - - - - - | Mesajlar |- - - - - - - - - - - - - - - - -

- Admin Ve Moderatörler Her Yazılan Mesajı Anında Göremeyebilirler Uygunsuz Bir Mesajla Karşılaştığınızda Lütfen Moderatöre Bildir Butonu Sayesinde Moderatörlere Bildiriniz..
- Forumda Flood Mesaj Atmak Yasaktır. Bir Konuda Sizin Cevabınızdan Sonra Kimsenin Mesajı Yok İse Yani Alt Alta 3 Veya Daha Fazla Mesajınız Varsa Buna Flood Denir. Flood'dan Kaçınmak İçin Yazdığınız Mesajlara Anında Cevap Beklemeyini , Sonuçta Burası Bir Chat Veya Sohbet Odası Değil Forum Sitesidir. Eğer Konunuz İlgi Çekiyorsa Yada Birileri Cevap Yazmalı İse Buna Er Yada Geç Cevap Cevap Yazacaktır. Mesajınızın Eksik Yada Yanlış Olduğunu Düşünüyorsanız Yeri Bir Mesaj Atmak Yerine " Düzenle " Buttonuna Basarak Mesajınızı Düzeltebilirsiniz. Eğer Eski Bir Mesajınızın Üzerinden Belli Bir Süre Geçmiş Ve O Mesajla İlgili 1 Yada Daha Fazla Yanıt Aldıysanız O Zaman Yeni Bir Mesaj Yazabilirsiniz..
- Forum İçerisinde Yabancı Diller İçin Açılan Özel Bölümler Dışında , Mesajlarınızda Yabancı Dilde Kelime Kullanmak Yasaktır.
- Forum'da Gereksiz Yere Reputation ( REP ) Vermek Yasaktır, Tespit Edildiği Taktirde Uyarılmadan Reputation ( REP ) Düşürülcek.
- İlave Olarak bir üyeye üst üste rep veren ve tespit edilen Üyeler Uyarı Almaksızın 24 saat Banlanacaktır.
- Forum İçerisinde Link , Email , Soyad , Telefon Vb Paylaşımlar Yapmak Yasaktır Ve Ban Sebebidir..


- - - - - - - - - - - - - - - - - | Yasak Paylaşımlar |- - - - - - - - - - - - - - - - -

- Forumda +18 Konular Açmak Yasaktır.
- Ahlak Dışı Konular Açmak Veya Uygunsuz Resimler Sunmak Veya xXx Film Arıyorum Yada Sunuyorum Tarzında Konular Açmak Yasaktır.
- Ayrıca Sitemiz Hack Sitesi Olmayıp , Her Türlü Hack Girişimleri İstekleri , Hacklama Yöntemleri Ve Hack Programlarının Sunumu Yasaktır.
- Forumda MP3 Paylaşımı Yasaktır
- Forumda Sanatçılara Ait Mp3 Sunmak Yasaktır Ayrıca Programlarla Crack , Pach Ve Serial Vermekte Yasaktır. Gözden Kaçan Durumlarda Doğacak Hertürlü Yasal Sorundan Sunan Kişi Sorumludur.. Böyle Durumlarda Kanuni İşlemler İçin IP Ve İstenilen Tüm Bilgileriniz Yetkililere Ulaştırılcaktır.
- Üyelere Sunulan Linklerde Kesinlikle Üyelik İsteyen Yerlerini Sunmak Yasaktır. Ayrıca Sunular Dosyaların Şifreleri Başka Bir Adresi Şeklinde Olmasıda Yasaktır.


- - - - - - - - - - - - - - - - - | Siyaset Ve Hakaret |- - - - - - - - - - - - - - - - -

- Forumumuzda, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Onun Bölünmez Bütünlüğünü, Herhangi Bir Kurumunu, Makamını Ve Anayasada Belirtilen Temel Niteliklerini( İnsan Haklarına Saygılı, Demokratik, Laik Ve Sosyal Bir Hukuk Devleti ) Hedef Almış Her Türden Saldırıya Hiçbir Biçimde Müsamaha Gösterilmez
- Türkiye Cumhuriyeti Sınırları İçerisinde Mevcudiyetini Sürdüren Ve Türk Milletini Meydana Getiren Hiçbir Etnik Ve Dini Unsur Siyasal, Sosyal Ve Hukuki Anlamda Diğerlerinden Farklı Ya da Ayrıcalıklı Değildir. Dolayısıyla Forumda, Bu Unsurlardan Herhangi Birini Hedef Alan Saldırı Ve Hakaretler Yaptırım İle Karşılık Bulur
- Forumda, Türkiye Cumhuriyeti Sınırları İçinde Kalan Herhangi Bir Bölgenin, Etnik Yapısına Göre İsimlendirilmesi Yasaktır. Türkiye Cumhuriyetini Oluşturan Her Seviyedeki Yerleşim Birimleri, Yöreler, Bölgeler Kabul Edilmiş Bulunan Resmi İsimleri İle Anılır.
- Üyeler, Forumdaki Her Türlü Yazışma, Tartışmalarda Ve Bilgi Alışverişinde, Genel Ahlak Ve Adap Kurallarına Uygun Biçimde, Müstehcen Olmayan Bir Üslup Kullanmak; Birbiriyle Giriştikleri Tartışmalarda Saygı Sınırlarını Korumak Ve Yoğun Şekilde Geçimsiz Davranış Sergilemekten Kaçınmak Durumundadırlar.

- Forumda Siyasi Propaganda Yapmak , Bölücü Mesaj İçerek Yazı Ve Resim Paylaşımı Yapmak , Din İstismarı Yapan Mesajlar , Genel Ahlaka Aykırı Küfürlü Yazılar Yazmak Ve Aynı Şekilde Başka Bir Üyeyi Yada Üçüncü Bir Şahsı Küçültücü Veya Hakaret Edici Mesajlar Yazılması Yasaktır.
- Yukarıdaki Maddelerden Bir Yada Bir Kaçına Uymayan Üyeler Hakkında Forumdan Süresiz Atılmaya Varan Ağır Cezalar Uygulancaktır
- Üyeler Kendi Aralarındaki Özel Sorunlarını , Problemlerini Forumun Huzurunu Bozacak Bir Şekilde Diğer Üyelere Yansıtamaz.
- Forum İçerisinde Meydana Gelen Olaylara Üyeler Kendi Yöntemleri İle Müdehale Edemezler. Böyle Bir Durumda Derhal Yöneticileri Haberdar Ediniz. Haklı Bile Olsanızı Yöneticinin Müdehalesini Beklemeden Atacağınız Her Adımın Sizide Zor Durumda Hatta Haksız Duruma Düşüreceğinin Bilincinde Olmanız Gerekmektedir.
- Ayrıca Spor Adı Altında Fanatizim Yapmak , Profillerde Rakip Taraftarları Kışkırtıcı Yazı Yazmak , Forum İçerisinde Aşırı Fanatik Tavırlar Sergileyerek Üyeler Arasında Tartışma Çıkartmak Yasaktır. Aksi Davranışlarda Bulunanlara Spor Bölümlerinden Men Ve Üyeliklerinin Sonlandırılmasına Varan Cezalar Verilecektir..


- - - - - - - - - - - - - - - - - | Signatür Ve Profiller |- - - - - - - - - - - - - - - - -

- Profilinizin İçeriğinden Sizler Sorumlusunuz. Herhangi Birinin Signatüründe Reklam Amaclı Link Yada Uygunsuz Mesaj Gördüğünüzde Derhal Forum Yöneticilerine Bildiriniz.
- Forum Kurallarında Yasak Olan İçerikleri Profilinizdede Paylaşmanız Yasaktır.
- Signatürlerinizde Site Adresi Ve Email Adresi Barındırmanız Yasaktır.
- Signatürlerinizde Video Kodu Kullanmanız Yasaktır.
- Ayrıca Başka Üyeler Tarafından Reklam Girişimlerini Derhal Yöneticilere Bildirmeniz Rica Olunur.

- Lan Lun, Ulan Gibi Argo ve Hakaret İçeren Kelime ve Cümleler Yasaktır..

- - - - - - - - - - - - - - - - - | Bilmeniz Gerekenler |- - - - - - - - - - - - - - - - -

- Forumun İşleyiş Ve Kuralları Konusunda Katılımcıları Bilgilendirmek Admin Veya Moderatörlerin Görevi Değildir. Katılıcımlar Bu Kuralları Okuyup Uymak Zorundadır.
- Kurallara Uymayanların Üyelikleri Silinir Yada Girişleri Engellenir
- Foruma Üye Olan Herkes Kuralları Okumuş Ve Kabul Etmiş Sayılır.
- Gerektiğinde Forum Kurallarında Değişiklik Yapılabilir Yada Yenisi Eklenebilir. Bu Konuda Bir İtiraz Söz Konusu Olamaz.
- Her Üye Forumdan Duyurular Bölümünde Açılan Duyuru Nitelikli Konuları Takip Etmekten Sorumludur.
- Orada Yapılan Bir Duyuru İçin Ben Okumadım , Bilmiyordum Gibi Sebebler Mazeret Kabul Edilmeyecektir
..


Dunyaforum.com, Hukuka, Yasalara, Telif Haklarına Ve Kişilik Haklarına Saygılı Olmayı Amaç Edinmiştir. Dunyaforum.com, 5651 Sayılı Yasa 'da Tanımlanan Yer Sağlayıcı Olarak Hizmet Vermektedir. İlgili Yasaya Göre, Dunyaforum.com Yönetiminin Hukuka Aykırı İçerikleri Kontrol Etme Yükümlülüğü Yoktur. Bu Sebeple, Dunyaforum.com -Uyar ve Kaldır- Prensibini Benimsemiştir. Telif Hakkına Konu Olan Eserlerin Yasal Olmayan Bir Biçimde Paylaşıldığını Ve Yasal Haklarının Çiğnendiğini Düşünen Hak Sahipleri Veya Meslek Birlikleri, info@Dunyaforum.com Mail Adresinden Bize Ulaşabilirler. Buraya Ulaşan Talep Ve Şikayetler İncelenerek İhlal Olduğu Belirlenen İçerikler Dunyaforum.com 'dan Kaldırılacaktır. Ayrıca, Mahkemelerden Talep Gelmesi Halinde Hukuka Aykırı İçerik Üreten Ve Hukuka Aykırı Paylaşımda Bulunan Üyelerin Tespiti İçin Gerekli Teknik Veriler Sağlanacaktır. Ayrıca "Üyeliğimi Sil" , "Yazdıklarımı Sil" , "Beni Banla" Gibi İstekte Bulunan Üyelerin İstekleri Yerine Getirilmez.. Forum da ki Arkadaşlıklar Forum Dışına Çıkamaz O Yüzden Facebook, Twitter, İnstagram ve Diğer Tüm Sosyal Medya Siteleri Üzerinden Tanışmak Veya Tanışmaya Çalışmak Ban Sebebidir..
Bu Site En İyi 1024*768 Çözünürlükte Görüntülenir. Forum'da Daha Rahat Gezebilmeniz İçin FirefoxÖneriyoruz

Kaan isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Sponsor Reklamlar
Konu Kapatılmıştır

Bookmarks

Etiketler
forum, genel, kuralları, lütfen, okuyunuz, rules


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 15:53.

Forum Bilgilendirme Sosyal Medya
Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

Kuruluş : 24/01/2019
Kurucu : KraL
DevelOper : Master
Tema Sahibi : DunyaFORUM.Com
Tema Edit : KraL

DunyaFORUM.Com Her Hakkı Saklıdır.


Sitemiz; İçerik sağlayıcı bir paylaşım sitesidir. DunyaFORUM.Com Forum adresimizde yapılan paylaşımlar, moderasyon ekibimizin onayına dahil olmadan direkt olarak yayınlanmaktadır. 5237 sayılı TCK (Türk Ceza Kanunu), ve 5651 Sayılı Kanun'un İlgili maddelerini ihlal eden kişilerin IP adresleri de dahil olmak üzere sair kişi veya adli mercilere müzekkere (Resmi Üst Yazı), tarafımıza tanzim edildiği takdirde paylaşılacaktır. Hukuka aykırı bir paylaşımın olduğunu düşündüğünüz mesaj ya da konuyu info@Dunyaforum.com adresine mail yolu ile bildirebilirsiniz. 1 Hafta içerisinde mevcut şikâyetiniz üzerinden tarafınıza ulaşılacaktır.